Rota Seydişehir

Seydişehir

Türkiye'nin önemli bir destinasyonu olan Seydişehir, inanç ve ekoturizm değerleri ile sizleri çağırıyor. Doğa, kültür, inanç ve termal turizm değerleri ile öne çıkan ilçe, keşfedilmeyi bekliyor.

Bu web tanıtım portalı, TR52-21-TD/0024 Seydişehir Kaymakamlığı Seydişehir Likya ve Via Sebaste Yürüyüş Yollarının Araştırılması ve Tanıtım Projesi kapsamında Mevlana Kalkınma Ajansı desteği ile hazırlanmıştır.

Web tanıtım portalı içeriği hazırlaması sürecinde; Seydişehir ilçesinde bulunan Seydişehir Kaymakamlığı, Seydişehir Belediyesi, Orman Kaynakları Yöneticileri (Orman Bölge Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü yetkilileri), doğa yürüyüşçüleri, yerel halktan elde edilen veriler raporun hazırlanılmasında kullanılmıştır.

Seydişehir ekoturizm değerleri ve rotaları ile ilgili çalışma sürecinde Gazeteci Sayın Fahri Kubilay’a ait turizm fotoğrafları ile Seydişehir Belediyesine ait fotoğraf albümü kullanılmıştır. Seydişehir Kaymakamlık Proje Ofisi birim sorumlusu Sayın Serap Caymaz güncel veriye ulaşılmasına katkı sağlamıştır.